Skip to content
Menu
Menu

Vykurovanie klimatizáciou

Dnešné klimatizácie majú množstvo výhod, od čistenia vzduchu, možnosť online ovládania cez aplikácie, super tichých vnútorných jednotiek po rôzne hodinové a týždenne časovače. Vykurovanie klimatizáciou v dnešnej dobe však stále mnoho ľudí považuje za veľmi drahé a neekonomické. Pravdou však je, že je to úsporný, rýchly a nenáročný zdroj tepla. Veľkým pozitívom je, že môžete jedno zariadenie využívať nielen v lete, ale aj v jesennom a jarnom období.

Spoločnosti DAIKINSINCLAIR a MITSUBISHI na trh uviedli jednotky vhodné na celoročné plnohodnotné vykurovanie, ktoré majú špecifické vlastnosti. 

Tepelné čerpadlá vzduch – vzduch

  Klimatizácie určené na kúrenie a vykurovanie fungujú na princípe tepelného čerpadla typu vzduch / vzduch. Odoberajú teplo z vonkajšieho vzduchu, ktorý následne využívajú na ohrev vzduchu v miestnosti. Vďaka tomuto princípu sa kúrenie a vykurovanie klimatizáciou zaraďuje medzi jeden z najúčinnejších a zároveň najekonomickejších spôsobov kúrenia. Bohužiaľ, nie všetky klimatizácie sú určené na efektívne kúrenie v mínusových teplotách. 

„Veľa klimatizácii na trhu síce dokáže vytiahnuť teplo aj z mrazivého počasia, ale ich výkon sa pod -5 stupňov Celzia začína znižovať,“ hovorí pán Miroslav Minarovič, konateľ spoločnosti Klimatizácie Bratislava.

Spoločnosť Mitsubishi zatiaľ ako jediná prinisla na trh okrem splitových aj nové multisplitové vonkajšie jednotky s technológiou Hyper Heating. Vďaka tejto technológií Hyper Heating je zabezpečený ohrev kondenzátu a tak, nedochádza k zamrznutiu jednotky v zimnom období. Navyše účinnosť v režime kúrenia dosahuje triedu A++. Takáto klimatizácia je teda vhodná ak hľadáte priamo klimatizáciu určenú na plnohodnotné kúrenie ako jediný zdroj tepla.

Prémiová klimatizácia Mitsubishi DIAMOND MSZ-LN | Klimatizácie Bratislava

„V našich podmienkach je to napríklad do – 25 stupňov Celzia. Práve preto je Mitsubishi hyper heating špecifická. Výkon využíva na 100% vykurovania až do – 15 stupňov Celzia a efektívna je naozaj až do -25, dodáva Minarovič.

Tak sa z klimatizácie stáva univerzálne zariadenie a navyše v prípade multisplit zostavy, dokáže efektívne vykúriť celú budovu alebo rodinný dom.  Ak by ste si nevedeli vybrať klimatizáciu vhodnú na vykurovanie, môžete tieto modely brať ako náš tip pre Vás. 
 

Vykurovanie klimatizáciou – vhodné modely:

Ideálne vykurovanie pre chatu alebo chalupu

Vykurovanie klimatizáciou alebo presnejšie klimatizácie s funkciou kúrenia sú tiež ideálnym riešením do zimných chatiek, chalúp alebo víkendových domčekov. Takéto klimatizácie, ktoré sú prispôsobené na používanie v extrémnych podmienkach a spoľahlivo vykúria aj pri teplotách do -18°C respektíve -30° C su ideálnym riešením do objektov, ktoré nie sú celoročne obývané a potrebujete teplo práve vtedy keď tam idete. Obrovskou výhodou je preto, že dnešné jednotky sa dajú zapnúť na diaľku. Kúrenie si tak zapnete pred tým, ako prídete na miesto a za dve až tri hodiny bude priestor plnohodnotne vykúrený. Ak chatu alebo priestor nevyužívate denne je takáto klimatizácia s online ovládaním výhodná z hľadiska temperovania. Vyhnete sa tak vzniku plesní a vlhnutiu priestoru. 
 
Kúrenie klimatizáciou | Klimatizácie Bratislava
Hľadáte efektívne a úsporné vykurovanie pre váš dom ? Potrebujete vymeniť staré vykurovanie za lacnejšie ? Tepelné čerpadlá vzduch – voda pre vašu domácnosť.
Poradíme vám pri výbere tepelného čerpadla a nájdeme optimálne riešenie pre váš domov 

Posledné články

WordPress Lightbox