Skip to content
Menu
Menu

Tepelné čerpadlá

Poradíme vám pri výbere vhodných vykurovacích systémov a tepelných čerpadiel. Spolu nájdeme optimálne riešenie pre váš domov či chalupu. 

Vzhľadom k tomu že realizácia nového vykurovacieho systému patrí v dnešnej dobe k nákladnejším investíciám, je pred jej samotnou realizáciou veľmi dôležitý výber vhodného riešenia. Jeho správny návrh a dimenzovanie s ohľadom na Vaše potreby tak, aby po samotnej realizácii bola jeho prevádzka efektívna, ekonomicky výhodná, spoľahlivá, ale pritom stále komfortná.

Súčasný trh ponúka množstvo riešení na vykurovací systém v rodinnom dome, byte či chalupe, navyše ľudia čoraz častejšie vyhľadávajú úspornejšie riešenia a upúšťajú od tradičných zdrojov tepla ako plyn či drevo. 

Jednou z možností sú tepelné čerpadlá. Poznáme 2 typy vzduchových čerpadiel –tepelné čerpadlá vzduch – vzduch ( tieto zariadenia poznáme pod názvom klimatizácie ) a  tepelné čerpadlá vzduch – voda. Tepelné čerpadlá využívajú približne 75- 80% energie z okolitého vonkajšieho prostredia a premieňajú ju na vykurovacie teplo.

Tepelné čerpadlá využívajú elektrickú energiu len na pohon kompresoru, preto sa pokladajú za jeden z najefektívnejších zdrojov vykurovania.

Tepelné čerpadlá vzduch – vzduch

Kúrenie a vykurovanie klimatizáciou zaraďujeme medzi jeden z najúčinnejších a zároveň najekonomickejších spôsobov kúrenia. Klimatizácie optimalizované na kúrenie dokážu vytiahnuť vzduch ešte aj pri teplote -25 alebo až -30 stupňov Celzia. Tepelné čerpadlá vzduch – vzduch, klimatizácie optimalizované na kúrenie.

Tepelné čerpadlá vzduch – voda pre vašu domácnosť

Tepelné čerpadlo využíva približne 75- 80% energie z okolitého vonkajšieho prostredia a premieňa ju na vykurovacie teplo. Medzi najpoužívanejšie a najobľúbenejšie tepelné čerpadlá z hľadiska investičnej náročnosti a finančnej návratnosti patria tepelné čerpadlá vzduch – voda. Kontaktujte nás a my Vám urobíme obhliadku a vypracujeme cenovú ponuku zadarmo!

Tepelné čerpadlá vzduch – voda Panasonic Aquarea 

Tepelné čerpadlá Panasonic Aquarea ponúkajú cenovo prijateľné riešenia pre energeticky úspornejšiu domácnosť a jednoduchšiu inštaláciu. Tepelné čerpadlá Panasonic Aquarea ponúkajú inovatívne možnosti pre kompletnú rekonštrukciu a novostavby. Svoje využitie však nájdu aj v komerčnej sfére.

Na základe našich dlhoročných skúseností Vám radi odborne poradíme pri výbere vhodných vykurovacích systémov a tepelných čerpadiel a nájdeme optimálne riešenie pre váš domov či chalupu. Túto problematiku možno rozčleniť do niekoľkých okruhov:

  • Určenie tepelných strát Vášho objektu pre stanovenie potrebného výkonu primárneho zdroja tepla
  • Poradenstvo a návrh systému vykurovania

Pri výbere vhodného zdroja tepla  je dobré porozmýšlať ako a kde chcete zariadenie využívať, aké by mal mať funkcie a hlavne aké sú vaše potreby. Či už je to tepelné čerpadlo vzduch – vzduch alebo vzduch – voda, je vhodné poradiť sa s odborníkom.

Inštalujeme tepelné čerpadlá popredných svetových značiek vo všetkých aktuálnych modeloch.

Klimatizácie DAIKIN | Klimatizácie Bratislava
Klimatizácie TOSHIBA | Klimatizácie Bratislava
Klimatizácie Samusung | Klimatizácie Bratislava
Klimatizácie Mitsubishi | Klimatizácie Bratislava
Klimatizácie Panasonic | Klimatizácie Bratislava
WordPress Lightbox