Skip to content
Menu
Menu

Klimatizácia s dotáciou Zelená domácnostiam

Množstvo našich klientov sa nás pýta, či je možné využiť dotáciu na inštaláciu tepelných čerpadiel vzduch-vzduch. Áno, podpora z projektu Zelená domácnostiam bola rozšírená o tepelné čerpadlá vzduch – vzduch. Špičkovú klimatizáciu s funkciou kúrenia tak môžete teraz kúpiť za veľmi výhodnú cenu. Poukážku je možné využiť, iba na zariadenie zaregistrované v zozname oprávnených, my sme tento zoznam prešli za vás a vybrali pre vás TOP klimatizácie, ktoré sa teraz oplatí kúpiť

Hoci je vstupná investícia do tepelného čerpadla vyššia, až polovicu nákladov môže vykompenzovať štát

Tepelné čerpadlá s dotáciou

V zozname podporovaných zariadení Zelená domácnostiam je množstvo tepelných čerpadiel vzduch-vzduch od svetových výrobcov MITSUBISHI, DAIKIN, SINCLAIR, Hisense, Toshiba, Gree či Inventor. Je však dôležité spomenúť, že väčšina týchto klimatizácií je štandardne vyrábaná bez vyhrievanej vaničky, čo znamená, že pri dlhodobejších teplotách pod -15°C vonkajšia jednotka trvalo umrzne. Vybrali sme pre vás klimatizácie, pri ktorých môžeme naozaj hovoriť o efektívnom kúrení klimatizáciou

Tepelné čerpadlá Mitsubishi

Spoločnosť Mitsubishi so svojou technológiou Hyper-heating patrí v súčasnosti medzi špičku vo výrobe tepelných čerpadiel vzduch-vzduch. Model Mitsubishi MSZ-RW je absolútne to najlepšie čo môžete na slovenskom trhu kúpiťMitsubishi MSZ-FT výborná a lacnejšia alternatíva modelu MSZ-RW, Mitsubishi MSZ-AY optimalizovaná do -20°C, trvalý a dlhodobý mráz však nezvláda. MITSUBISHI DIAMOND MSZ-LN v rôznych farbách spoľahlivo vykúri až do – 25°C. Pozor pri výbere vonkajšej jednotky, tá musí mať označenie VGHZ2 Hyper-Heating.

Tepelné čerpadlá Hisense a Sinclair

Za pozornosť určite stojí Hisense ENERGY PRO PLUS s absolútne skvelými funkciami a výbornou cenou, vďaka vyhrievanej vaničke vonkajšej jednotky dokáže spoľahlivo kúriť až do -25°C. Hisense NEW ENERGY taktiež s vyhrievanou vaničkou a efektívnym kúrením do -22°C. 

Od spoločnosti Sinclair sme pre vás vybrali model Sinclair SPECTRUM PLUS s 2-stupňovým kompresorom, silným výkonom a možnosťou kúrenia do vonkajšej teploty až -30° C. Klimatizácia SINCALIR MARVIN s dotáciou na vonkajšiu jednotku vďaka funkcii Inteligentné odmrazovanie spoľahlivo vykúri až do -25°C. 

Tepelné čerpadlá DAIKIN

Daikin Comfora cenovo najdostupnejší model Daikin optimalizovaný na vykurovanie až do -25 °C. Pozor vonkajšia jednotka musí mať označenie RXTP. Vhodným modelom môže byť aj tichá a výkonná Daikin Perfera s vonkajšou jednotkou RXTM. Za pozornosť stojí aj parapetná Daikin Perfera FVXM s režimom podlahového kúrenia.

Získajte tepelné čerpadlo a klimatizáciu s dotáciou

Naša spoločnosť Klimatizácie Bratislava je v zozname oprávnených zhotoviteľov v zmysle Všeobecných podmienok národného projektu Zelená domácnostiam. V zozname podporovaných zariadení od Zelená domácnostiam sa nachádza väčšina produktov MITSUBISHI, Daikin, Hisense, Gree, Sinclair, Toshiba a Inventor, ktoré máme v ponuke. Pri výbere klimatizácie je dobré porozmýšľať, ako a kde chcete zariadenie využívať, aké by mal mať funkcie a hlavne aké sú vaše potreby. Neváhajte nás kontaktovať, spoločne nájdeme optimálne riešenie pre vašu maximálnu spokojnosť. 

Zopár dôležitých informácií o projekte Zelená domácnostiam

  • prvé poukážky na dotácie budú vydávané v 1. štvrťroku 2024
  • inštalovať tepelné čerpadlá je však možné už pred registrovaním žiadosti o poukážku, a to od 30. októbra 2023 ( od tohto dátumu je možné žiadať o dotácie spätne )
  • dotácia je určená pre vlastníkov rodinných a bytových domov vo všetkých regiónoch Slovenska
  • tepelné čerpadlo vzduch – vzduch nemôže byť inštalované v budove s teplovodným vykurovacím systémom
  • príspevok z projektu Zelená domácnostiam platí pre bytový dom ako celok, nie pre samostatný byt v bytovom dome
  • dotácia sa prepočítava vzhľadom na inštalovaný výkon zariadenia, pričom základná sadzba pre rodinný dom je 380€ / 1kW
  • v prípade inštalácie tepelného čerpadla vzduch-vzduch s vyšším výkonom, bude stanovená hranica žiadanej sumy sumou na poukážke
  • dotáciu je možné navýšiť o bonus +15% na 1 kW a to pri splnení jednej z dvoch podmienok. ‍Pri splnení jednej z uvedených podmienok je dotácia na 1 kW výkonu teda až 437€
  1. úplne nahradenie stávajúceho zdroja vykurovania na tuhé palivo tepelným čerpadlom alebo 2. miesto inštalácie je zaradené v zozname ORKO – Oblasť riadenia kvality ovzdušia‍ (zoznam oblastí riadenia kvality ovzdušia eviduje a každoročne zverejňuje Slovenský hydrometeororologický ústav na svojom webovom sídle www.shmu.sk )

Žiadosť o poukážku a viac informácií nájdete na zelenadomacnostiam.sk

Dotácie zelená domácnostiam

Súčasný trh ponúka množstvo riešení na vykurovací systém v rodinnom dome, byte či chalupe, navyše ľudia čoraz častejšie vyhľadávajú úspornejšie riešenia a upúšťajú od tradičných zdrojov tepla ako plyn či drevo. Jednou z možností sú tepelné čerpadlá –tepelné čerpadlá vzduch – vzduch ( tieto zariadenia poznáme pod názvom klimatizácie ) a  tepelné čerpadlá vzduch – voda. S výberom a inštaláciou tepelných čerpadiel vám radi poradíme.

Posledné články

WordPress Lightbox