Skip to content
Menu
Menu

Čistý vzduch v interiéri vďaka klimatizácií Panasonic

Čistý vzduch žiaľ nie je samozrejmou súčasťou našich životov, pritom práve vzduch ktorý dýchame do značnej miery ovplyvňuje naše zdravie. Prachové častice, alergény, vírusy, baktérie, prchavé látky či nepríjemné zápachy dokážu spôsobiť množstvo zdravotných ťažkostí. Vytvoriť prostredie, ktoré je zdravšie a priaznivejšie je v súčasnosti cieľom mnohých spoločností. Jednou z nich je aj japonská značka Panasonic, ktorá prišla na trh s novou technológiou čistenia vzduchu – Nanoe™ X.

V čom je NanoeX výnimočná?

Technológia NanoeX dokáže účinne likvidovať vírusy, ale aj ďalšie patogény, vrátane nebezpečných baktérií, plesní, roztočov, alergénov a poľnohospodárskych chemikálií. Najnovšia generácia technológie Nanoe X Mark 3 uvoľňuje každú sekundu do priestoru viac ako 48 biliónov hydroxylových radikálov. 

Nanoe™ X eliminuje ľudské a zvieracie vírusy a baktérie nielen vo vzduchu, ale aj na povrchu našej pokožky, predmetoch a textíliách.
Panasonic NanoeX - revolučné riešenie pre čistý vzduch

Ako funguje NanoeX?

Technológia Nanoe™ X produkuje hydroxylové radikály (OH radikály). V prírode majú hydroxylové radikály schopnosť inhibitovať a deodorizovať znečisťujúce látky, ako vírusy, baktérie či plesne, majú však veľmi krátku životnosť – necelú sekundu. Po viac ako 20 rokoch skúmania a vyvíjania priniesol Panasonic na trh technológiu Nanoe™ X, ktorá dokáže tieto vlastnosti preniesť do našich interiérov, aby ich premenil na čisté a bezpečné miesto. Nanoe™ X generuje hydroxylové radikály obsiahnuté vo vode, čím sa predĺžila ich životnosť na viac ako 10 minút, môžu sa tak efektívne rozšíriť po celej miestnosti. Efektivita technológie Nanoe™ X bola testovaná externými laboratóriami v Nemecku, Dánsku, Malajzii a Japonsku na viac ako dvadsiatke najbežnejších vírusov. Napríklad u vírusov chrípky, stafylokoka zlatého či SARS-CoV-2 bolo zneškodnených 99,9%. Pozrite si výsledky testov v kontrolovaných laboratórnych podmienkach.

Ako funguje NanoeX?
Ako funguje NanoeX?
Ako funguje NanoeX?

Výborná klimatizácia pre alergikov, ale i do ordinácii a nemocníc

Panasonic integruje technológiu NanoeX do klimatizácií s cieľom vytvoriť optimálne prostredie v domácnostiach, kanceláriách a vnútorných priestoroch, ako sú nemocnice, ordinácie, čakárne, hotely, školy, telocvične či reštaurácie, všade tam, kde je zdravie a čistý vzduch prioritou. Technológia NanoeX sa využíva aj v automobilovom priemysle – o kvalitný a bezpečný vzduch sa postará NanoeX vo vozoch Lexus či Toyota. 

NanoeX častice sú schopné preniknúť do textílií, eliminovať nahromadený zápach alebo zabrániť tvorbe plesní. Klimatizácie Panasonic tak môžu byť účinným nástrojom na udržiavanie čistoty v interiéri. Príjemným plusom je schopnosť zabrániť odparovaniu vlhkosti, vaša pokožka i vlasy sa tak nemajú šancu vysušovať, práve naopak častice NanoeX pomôžu vašej pokožke a vlasom udržať si hladkosť, pevnosť a vláčnosť.

Technológia Panasonic Nanoe™ X | Klimatizácie Bratislava
Technológia Panasonic Nanoe™ X | Klimatizácie Bratislava
Technológia Panasonic Nanoe™ X | Klimatizácie Bratislava

Vývoj technológie „nanoe“

Spoločnosť Panasonic vyvinula prvé zariadenie nanoe v roku 2003. Po rokoch výskumu a vývoja bola na trh uvedená vylepšená technológia nanoe™ X.

1. nanoe™ – 2003:

4 80 miliárd hydroxylových radikálov za sekundu

2. nanoe™ X – 2016 – generátor Mark 1:

4, 8 biliónov hydroxylových radikálov za sekundu – 10x viac

3. nanoe™ X – 2019 – generátor Mark 2:

9,6 biliónov hydroxylových radikálov za sekundu – 20x viac

Vývoj technológie „nanoe“

Klimatizácie Panasonic s technológiou nanoe™ X

V našej ponuke nájdete tri modely klimatizácií Panasonic s technológiou nanoeX: mimoriadne účinnú Panasonic ETHEREA so špičkovými funkciami, efektívnu Panasonic TZ v kompaktných rozmeroch a tichú parapetnú klimatizáciu Panasonic Z-UFE.

Nanoe™ X Generator Mark 3

Nanoe™ X Generator Mark 1

Nanoe™ X Generator Mark 1

Klimatizácie Panasonic sú vhodné pre využitie v komerčných a bytových priestoroch s veľkými požiadavkami na kvalitu vzduchu, efektívne chladenie i kúrenie. Plánujete kúpu klimatizácie? Alebo by ste sa chceli o klimatizáciách Panasonic dozvedieť viac? Neváhajte nás kontaktovať. 

Spoločne nájdeme optimálne riešenie pre vašu maximálnu spokojnosť. 

Posledné články

WordPress Lightbox