Skip to content
Menu
Menu

Najnovšie Mitsubishi tepelné čerpadlá vzduch-vzduch

So zvýšeným záujmom po úsporných zdrojoch kúrenia uvádza Mitsubishi Electric na náš trh nové modely tepelných čerpadiel vzduch – vzduch s vylepšenou technológiou HyperheatingMitsubishi MSZ-FT, Mitsubishi MSZ-RWparapetnú jednotku MFZ-KW. Vykurovací výkon konvenčných tepelných čerpadiel vzduch-vzduch postupne klesá, keď je vonku chladnejšie. Tepelné čerpadlá Mitsubishi Electric, využívajú unikátnu vykurovaciu technológiu Hyper Heating, vďaka ktorej si udržia svoj vykurovací výkon aj v mrazivom počasí. Špičkové klimatizácie s technológiou Hyperheating sú určené na plnohodnotné a celoročné vykurovanie rodinných a bytových domov, chaty, prevádzky, školy, športové haly, sklady či kostoly.

Mitsubishi MSZ-RW

Nástenné jednotky Hyperheating PREMIUM

Tepelné čerpadlá Mitsubishi MSZ-RW sa vyznačujú vysokou energetickou účinnosťou a pokročilými funkciami pre maximálny komfort užívateľov. Jednotky MSZ-RW patria medzi špičku v portfóliu Mitsubishi Electric, ktoré poskytujú vynikajúce vykurovacie výkony pri vysokej energetickej účinnosti. Testy na chladných miestach v Nórsku potvrdili, že séria RW poskytuje stabilnú teplotu v interiéri pri extrémne nízkych vonkajších teplotách a dosiahli veľkú spokojnosť používateľov.

Výhody série Mitsubishi MSZ-RW

 • Hyperheating vykurovanie až do- 30 °C. 100%-ný vykurovací výkon do -25 °C
 • Horizontálne a vertikálne nastavenie výfuku vzduchu
 • Režim obehového čerpadla – v režime vykurovania po dosiahnutí nastavenej teploty vnútorná jednotka automaticky cirkuluje vzduch a odstraňuje nerovnomerné teploty vo vašej miestnosti
 • 3D i-see senzor – vysoko presný snímač, ktorý detekuje prítomnosť osôb v miestnosti
 • Externý plazmový filter Plasma Quad Plus filter pre čistý vzduch, účinný proti vírusom, baktériám, prachu a alergénom
 • Povrchová úprava vnútorného povrchu jednotky Dual Barrier Coating pre lepšiu čistotu a dlhšiu životnosť

Mitsubishi MSZ-FT

Nástenné jednotky Hyperheating ŠTANDARD

Tepelné čerpadlá vzduch-vzduch série MSZ-FT sú flexibilné, tiché a spoľahlivé. Na rozdiel od bežných klimatizačných systémov, séria Mitsubishi MSZ-FT nestráca vykurovací výkon, ani keď je vonku chladno. Užívateľov poteší  nízka hlučnosť jednotky, ktorá v najnižšom prevádzkovom režime dosahuje hladinu iba 19 decibelov, čo je porovnateľné so šepotom. Vďaka kompaktnej veľkosti a príjemnému dizajnu vnútornej jednotky sa Mitsubishi MSZ-FT hodí do väčšiny interiérov.

Výhody série Mitsubishi MSZ-FT

 • Hyperheating vykurovanie až do- 25 °C. 100%- ný vykurovací výkon do -15 °C
 • Súčasne dosahuje vysoký vykurovací výkon a energeticky úsporný výkon
 • Účinný V-Blocking Filter s antivírusovým účinkom zadrží až 99% vírusov a iných škodlivín
 •  Wi-Fi modul kompatibilný s Google Home a Amazon Alexa
 • Funkcia nočného režimu automaticky zníži akustický tlak vonkajšej jednotky o 3dB, stlmí LED na vnútornej jednotke a vypne funkciu pípania pri zmene nastavenia
 • Tepelné čerpadlo MSZ-FT po dosiahnutí požadovanej vnútornej teploty automaticky zapne režim cirkulácie vzduchu

Mitsubishi MFZ-KW

Parapetné jednotky Hyperheating

Nová parapetná klimatizácia Mitsubishi MFZ-KW v štíhlom dizajne je ideálnym riešením pre nenápadnú inštaláciu. Vďaka svojmu štýlovému dizajnu a veľmi tichej prevádzke ( iba 18dB ) je ideálna pre domáce aj komerčné použitie. Multifunkčná lamela umožňuje pohodlne nastaviť prúdenie vzduchu. Pomocou dvoch lopatiek je vzduch usmernený buď dohoda, alebo dospodu miestnosti. Výsledkom je príjemné prostredie s rovnomernou teplotou v celej miestnosti. Jednotka Mitsubishi MFZ-KW je vybavená integrovaným senzorom úniku chladiva, v prípade úniku dá signál prostredníctvom diódy alebo na ovládači.

Výhody série Mitsubishi MFZ-KW

 • Hyperheating vykurovanie až do- 25 °C. 100%- ný vykurovací výkon do -15 °C
 • Technológia rýchleho ohrevu
 • Odnímateľná základňa pre montáž do výklenku
 • Účinný V-Blocking Filter s antivírusovým účinkom
 • Jednotku je možné doplniť o WiFi adaptér a ovládať na diaľku

Jednotky s technológiou Hyperheating sú vhodné ak hľadáte klimatizáciu určenú na plnohodnotné kúrenie ako jediný zdroj tepla. Veľkým pozitívom je, že takéto zariadenie môžete využívať nielen v v zimnom období, ale i v lete a to pri energetickej účinnosti A++ až A+++.  

Nezabudnite – pri výbere klimatizácie je dobré porozmýšľať, ako a kde chcete zariadenie využívať, aké by mal mať funkcie a hlavne aké sú vaše potreby. 

Viac o tepelných čerpadlách vzduch-vzduch si môžete prečítať v našom článku –  Ako si vybrať klimatizáciu s funkciou kúrenia

Posledné články

WordPress Lightbox