Skip to content
Menu
Menu

Čistý a čerstvý vzduch s klimatizáciami Samsung

  1. Samsung Vírus Doctor

Vynikajúca technológia čistenia vzduchu Virus Doctor neutralizuje škodliviny, ktoré sa nachádzajú vo vzduchu a zároveň ničí baktérie, ktoré neodstránil filter. Zo všetkých škodlivín vo vzduchu sa stáva neškodná vodná para.

Na rozdiel od väčšiny obvyklých systémov čistenia vzduchu filtrom, ktorý čistí iba vduch, ktorý prechádza jednotkou, klimatizácie Samsung s technológiou Virus Doctor aktívne odstraňujú všetky znečisťujúce látky nachádzajúce sa vo vzduchu v danom priestore. Táto funkcia má pritom vynikajúci výkon  – dokáže vyčistiť pristor až s objemom 19,16 m3. Môžete sa tak spoľahnúť na čistotu a bezpečnosť vzduchu i vo väčších priestoroch.

samsung virus doctor

Certifikácia funkcie Virus Doctor

samsung virus doctor certifikácia

Healthy Air – odstránenie chrípkového vírusu

Skúška odstránenia vírusu bola prevedená s vírusom chrípky, najčastejším vírusom prenášaným vzduchom. Výsledok skúšky preukázal schopnosť systému Virus Doctor účinne odstrániť viac ako 99% vírusov chrípky zo vzduchu. (Osvedčenia vydali: Korea – Yonsei University, Chungnam National University / Japonsko – Kitasato Environmental Science Center, Medical Center).

Healthy Air - odstránenie chrípkového vírusu

Neutralizácia OH radikálov

Radikál OH (hydroxylový radikál) má najsilnejšie oxidačné schopnosti zo všetkých volných radikálov kyslíku. Spôsobuje stárnutie kože, ale aj jej poškodenie a rôzne degeneratívne ochorenia kože. Táto škodlivá látka reaguje s inými škodlivými látkami vo vzduchu, napr. prchavými organickými zlúčeninami (VOC) a tak vytvárajú zlúčeniny s nežiadúcimi účinkami na ľudské telo.

Neutralizácia OH radikálov

Bez škodlivých katiónov

Prítomnosť katiónov vo vzduchu može tiež vyvolávať mnohé nežiadúce symptómy (bolesť hlavy, nevoľnosť). Technológia Virus Doctor preto nevytvára takmer žiadne katióny.

Bez ozónu

Aj ozón patrí medzi látky znečisťujúce vzduch so  škodlivými účinkami na dýchaciu sústavu. Technológia Virus Doctor preto nevytvára takmer žiaden ozón ( menej ako 20% povolenej hodnoty).

  1. Full HD filter

Tento filter zachytí až 90% prachu.

  • Jednoduchšie čistenie filtra – prach stačí z filtra vypláchnuť prúdom vody. Údržba filtrov je veľmi jednoduchá a tak môžete mať vždy čistý a svieži vzduch
  • Antibakteriálni povrch – Antibakteriálny povrch filtra má jedinečnú štruktúru, ktorá zachytí i najmenšie mikroskopické čiastočky prachu a vírusy. Poskytuje tak dokonalú ochranu.
  • Ochrana pred alergénmi – Nový filter spoločnosti Samsung odstraňuje zo vzduchu nielen baktérie a prachové čiastočky, ale aj alergény. Znižuje tak výskyt alergických reakcií.
Full HD filter
e-img-57

Posledné články

WordPress Lightbox